You are here

Today's Docket

Time Location Docket
9:00 am Greeneville 2:15CR104(MCLC)STAT CONF-JEFFERY HOUSEWRIGHT
9:00 am Greeneville 2:18CR34(JRG-DT)SENT-KEITH LONG
9:00 am Greeneville 2:18CR48(JRG-DT)COP-GREG EVERETT HERRON
9:00 am Chattanooga CHS GRAND JURY #2 MEETING(Russell)
9:30 am Knoxville MOT HRG 3:18CV170 LOPEZ V. WALKER - GUYTON (Terri)
10:00 am Chattanooga SKL IA/ARR LORENZO WELLS (B. Hoss), BRANDON CLAYBORN(C. Varner) 1:18-CR-180 (WRITS)
10:00 am Chattanooga SKL IA/ARR TYRONE MCDOWELL 1:18-CR-103 (WRIT)(FD)
10:00 am Knoxville IA/ARR 3:18CR191 US V. JAMES COOPER - POPLIN (FD J. Moffatt)
10:30 am Chattanooga SKL SUPERV REL HRG (AMD PET) RONALD WATSON 4:10-CR-21-02
10:30 am Knoxville ARN 3:18-CR-197 USA V JOSHUA L. SCARLETT -POPLIN (FD J. Moffatt)
10:30 am Knoxville COP 3:18CR17-1 US V. JAMES MICHAEL COOPER - PHILLIPS (Bekah)
10:30 am Greeneville 2:18CR142(JRG-DT)COP-SAVANNAH WILLIAMS
10:30 am Knoxville PLEA TO INFO 3:18CR191-1 US V. JAMES MICHAEL COOPER - PHILLIPS (Bekah)
11:00 am Knoxville COP 3:18-CR-197 USA V JOSHUA L. SCARLETT -VARLAN (TV2) (Bekah)
11:30 am Knoxville IA/ARN 3:18-CR-124 USA V MITCHELL OFFE- GUYTON
11:45 am Knoxville COP 3:18-CR-124 USA V MITCHELL OFFE- VARLAN (TV3) (Bekah)
1:30 pm Knoxville MOT HRG 3:17CV254 WHITT V. FOOD CITY - GUYTON
1:30 pm Greeneville 2:18CR150(MCLC)IA/ARR-DENISE BEECH(M. Arnurius)
1:30 pm Knoxville SENT 3:18-CR-113 ELMER CANO-CANO - PHILLIPS (interpreter secured) (Terri)
1:30 pm Greeneville 2:18CR150(MCLC)SCH CONF-RICHARD FERRER, DENISE BEECH (FERRER NOT REQD)
1:30 pm Greeneville 2:18CR148(MCLC)IA/ARR-MARC MIMS(J. Williams)
1:30 pm Greeneville 2:17CR38(MCLC)IA/REV-JOSE AMADO TINOCO(FDS)
1:30 pm Knoxville TELEPHONE CONF 3:18CV80 CENTRAL TRANSPORT V. THERMOFLUID TECH - POPLIN
1:30 pm Knoxville COP 3:18-CR-4-08 USA V KAREN LYNCH - VARLAN (TV2) (Bekah)
1:59 pm Chattanooga Judge Collier's docket-Courtroom 1B
2:00 pm Chattanooga CLC JDG 3:13-CR-77 MICHAEL SCOTT FENWICK
2:00 pm Knoxville COP 3:18-CR-36-10 USA V JOHN W COOPER -VARLAN(TV3) (Bekah)
2:00 pm Chattanooga SKL REARR JAMES ORCUTT 1:18-CR-37 (Shannan)
2:00 pm Chattanooga SKL REARR JOSHUA RHODES 1:18-CR-32 (Shannan)
2:00 pm Chattanooga CLC JDG 3:13-CR-70 KEVIN CLARK
2:00 pm Chattanooga CLC JDG 3:13-CR-173 CHRISTOPHER ANDREWS
2:00 pm Chattanooga CLC JDG 1:17-CR-161 MARCELL THOMAS
2:00 pm Chattanooga CLC JDG 3:16-CR-20 KATY BIBEE
2:30 pm Knoxville COP 3:18-CR-36-020 USA V JOSEPH C GONZALES-VARLAN(TV3) (Bekah)
3:00 pm Knoxville SENT 3:18-CR-4-002 USA V JUSTIN COLLINS -VARLAN (TV2) (Bekah)
3:00 pm Chattanooga SKL PE/DH (SPR) BILLY BURSON 1:09-CR-145 (Shannan)