Court Calendars

Alternate format: Chattanooga/Winchester   Greeneville   Knoxville

Select Division Knoxville Greeneville Chattanooga/Winchester
View / Query
View:list Week
Search:
Court calendar for Knoxville, Greeneville, Chattanooga, Winchester Sunday, April 12, 2015 - Saturday, April 18, 2015
File Created: April 18, 2015, 6:50:03 pm 1428930000 Mon Apr 13, 2015 9am
 
13Time Description
Apr
2015
9:00 am **BENCH T. 3:12CV308 PENTACLES I. V PEGASUS ENERGY RESOURCES,ET AL - VARLAN (TV3)**
Mon9:00 am HSM JDG 1:14-CR-100 RANDALL BRADY
Mon9:00 am HSM JDG 1:14-CR-115 BENNIE MELTON
Mon9:00 am HSM REV HRG 4:05-CR-37 CHAD LEE KIMBROUGH
Mon9:45 am 2:14CR132(DHI)MOT HRG- MICHAEL SHEAFFER, MATTHEW SHEAFFER, GRETCHEN SHEAFFER, NIKI MAXWELL, MITCHELL CHAMBERS
Mon10:00 am COP 3:14CR10 USA V RICHARD JOE PRUITT - PHILLIPS
Mon10:00 am DET HRG 3:15CR61 US V. DAKOTA WEAVER - GUYTON (M&M)
Mon10:00 am WBC INIT APP (VIOL OF SUP REL) 1-07-CR-39 CHRISTOPHER LEE PACK (FD)
Mon11:00 am ARR 3:15CR60 US V. SHERRI COGGIN - GUYTON (FD J. Moffatt)
Mon2:00 pm HSM REV HRG 1:98-CR-115 CHARLES T. JACKSON - Courtoom 1A
Mon2:00 pm WBC INIT APP 1-15-MJ-83 R.D.
Mon4:30 pm ATTORNEY ADMISSIONS CEREMONY - WBC (Elizabeth)
Mon4:30 pm HSM FPT 1:13-CR-128 KENNETH L. HOPKINS, JERRY WAYNE ALEXANDER, JR., JOHNNY CALDWELL, JR. (Courtroom 1A)
 
14Time Description
Apr
2015
9:00 am  (day 2) BENCH T. 3:12CV308 PENTACLES I. V PEGASUS ENERGY RESOURCES,ET AL - VARLAN (TV3)
Tue9:00 am GRAND JURY
Tue9:00 am HSM JT 4:14-CR-12 ROBERT ROY HATTAWAY
Tue9:30 am WBC REARR 1-14-CR-111 ALLEN CECIL FRY (Elizabeth)
Tue10:00 am COP: 3:15-CR-25: USA vs Lisa Elliott - REEVES
Tue10:00 am WBC INIT APP/ARR (WRIT) 1-15-CR-9 JANUSZ MAKA(SP), KENNETH WIGGINS(GS)
Tue10:00 am WBC INIT APP/ARR (WRITS) 1-15-CR-35 MARK ANTHONY JOHNSON (CV), JEREMY SANTIAGO TORO (GJ), JAMIE HARRIS (CL)
Tue10:30 am WBC REARR 1-13-CR-44 GARY WAYNE CLARKSON (Elizabeth)
Tue10:30 am WBC REARR 1-14-CR-127 TAVARES HALL (Elizabeth)
Tue1:30 pm SENT 313cr161 (PLR1) USA v JESUS HERNANDEZ (a/k/a: David Gonzalo)- REEVES (TIP interpreter secured)
Tue2:00 pm SKL IA/ARR/DH STEVE HANKINS (KD), JASON BOSTON (DH), KELLY NANCE (SM) 1:15-CR-23 (WRITS)
Tue2:30 pm SENT 3:14-CR-134(PLR2): US v. Jimmy Douglas-REEVES
Tue3:00 pm DET HRG 3:15CR21 US V. DANIEL WATSON - GUYTON (M&M)
 
15Time Description
Apr
2015
9:00 am  (day 3) BENCH T. 3:12CV308 PENTACLES I. V PEGASUS ENERGY RESOURCES,ET AL - VARLAN (TV3)
Wed9:30 am 2:15CR24(DHI)ARR- DANIEL W. MARTINEZ, JR.
Wed9:45 am 2:15CR33(DHI)ARR- ERNEST BRANDON WEAVER
Wed10:00 am 2:15CR21(DHI)IA/ARR- KEVIN EDRAL DOUGLAS
Wed10:00 am MOT HRG 3:15CV35 G&T INDUSTRIES V AYRES - GUYTON (Crt Rtpr Dana Holloway)
Wed10:00 am SENT 3:14-CR-83-6 USA V. WANDA A HURST-PHILLIPS
Wed10:00 am WBC INIT APP/ARR (WRIT) 4-15-CR-3 JOHN ELLIOT YATES (MA)
Wed10:30 am WBC ATTY REP HRG 1-14-CR-79 STEVEN ANDREW WHITT
Wed11:00 am IA/ARR 3:15CR21 US V. JESSICA WATSON - GUYTON (CJA Robert Kurtz)
Wed1:30 pm CONFIRMATION HRG 3:09CV498 & 3:12CV548 STOOKSBURY V. ROSS - VARLAN (TV1) (Crt Rptr Dana Holloway)
Wed1:30 pm WBC ARR SSI 4-13-CR-13 EMILIO C. ESTRADA* (Int by phone)
Wed2:00 pm COP 3:14-CR-116(PLR1) - USA v. Martin Woodard - REEVES
Wed2:00 pm SKL IA/ARR/DH JASON SAINT 1:15-CR-21 (WRIT)(FD)
Wed2:00 pm SKL IA/ARR/DH JESSE ASHWORTH 1:15-CR-16 (WRIT)(GB)
Wed2:00 pm SKL IA/ARR/DH MARK NORRIS 1:15-CR-25 (WRIT)(FD)
Wed2:00 pm SKL IA/ARR/DH STEPHEN D. LESTER 1:15-CR-33 (WRIT)(FD)
Wed2:30 pm COP: 3:15-CR-46: USA vs Anthony Vann-REEVES
Wed3:00 pm COP: 3:14-CR-113: USA v. Stacy Stiles - REEVES
Wed3:00 pm SKL DH JEREMIAH DANNER 1:15-CR-22 (Elizabeth)
Wed3:30 pm IA 3:07CR134 US V. MATTHEW CRANFORD - GUYTON (Ben Sharp, Fed Def)
 
16Time Description
Apr
2015
9:00 am CLC JDG 1:13-CR-122 JEFFERY MCBRYAR (FD)
Thu9:00 am CLC JDG 1:14-CR-67 RONALD HARRIS (FD)
Thu9:00 am CLC JDG :14-CR-35 AARON SUTTLES (FD)
Thu9:00 am CLC REV HRG 1:07-CR-51 VINCENT NASH (FD)
Thu9:00 am CLC RULE 35 HRG 1:13-CR-63 THOMAS ELLIOT (defendant not present)
Thu9:00 am CVB'S- DHI
Thu10:00 am SENT 3:14-CR-91(PLR2) USA V TRAVIS O'DELL - REEVES
Thu10:00 am WBC INIT APP/REARR BOI 1-15-CR-36 TROY SCOT CARTER (Kristy Risner)
Thu10:30 am 2:15CR02(DHI)IA/ARR-BILLY LYNN HALL
Thu10:30 am WBC PRELIM HRG/DET HRG 1-15-MJ-98 SHONTAVIS MORGAN, SERGIO PINEDA*(int by phone)(Kristy Risner)
Thu10:45 am 2:15CR37(DHI)IA/ARR-MICHELLE PETERSON
Thu11:00 am 2:15CR31(DHI)IA/ARR-NARVELL MCDERMOTT (D.PAYNE)
Thu11:00 am COP 3:14CR119(2) USA V DAVID SHOEMAKER - REEVES
Thu1:30 pm IA 3:15MJ2073 US V. JOSEPH STANLEY - GUYTON (Fed Def B. Hutson)
Thu2:00 pm  SENT 3:14-CR-05 USA v RONNIE SMITH -VARLAN(TV1)
Thu2:00 pm CLC JDG & REV HRG 1:94-CR-118 and 1:13-CR-101 CORY EVANS (FD)
Thu2:00 pm CLC JDG 1:14-CR-31 VICENTE MEJIA* (FD)(int by phone)
Thu2:00 pm CLC JDG 1:14-CR-47 DUSTIN BIRD (FD)
Thu2:00 pm CLC JDG 1:14-CR-70 CHRISTOPHER JOHNSTON
Thu2:00 pm CLC REV HRG 1:07-CR-61 RONALD ADKINS
Thu2:00 pm SKL SUPERV REL HRG JEROME WHITMIRE 1:12-CR-15-16
Thu2:30 pm HSM CHARGE CONF 4-14-CR-12 ROBERT ROY HATTAWAY
Thu4:00 pm CLC FPT 1:14-CR-111 SHAYNE MCDONALD
Thu4:00 pm CLC FPT 1:14-CR-6 JOSHUA GRIFFIN
 
17Time Description
Apr
2015
9:00 am SENT 3:14-CR-134: (PLR2) USA v. David Joyner- REEVES
Fri10:00 am HSM JT 4:14-cr-12 ROBERT ROY HATTAWAY (Closing)
Fri10:00 am SENT 3:14-CR-109(PLR2): USA VS MIGUEL VILLAVICENCIA-CERNA- REEVES (TIP interpreter secured)
Fri10:00 am SKL DH JASON BOSTON 1:15-CR-23 (Elizabeth)
Fri11:00 am SKL IA/ARR/DH KEVIN MENDELL WALKER 1:15-CR-37
Fri1:15 pm SKL IA/ARR/DH LINDA WHEATON 1:15-CR-24
Fri1:15 pm SKL SUPERV REL HRG ERIC SHORT 1:11-CR-61
Fri4:00 pm IA/ARR 3:15CR40 US V. DERIK PRICE - GUYTON

Court calendar for Knoxville, Greeneville, Chattanooga, Winchester Sunday, April 19, 2015 - Saturday, April 25, 2015
File Created: April 18, 2015, 6:50:01 pm 1429534800 Mon Apr 20, 2015 9am
 
20Time Description
Apr
2015
9:00 am 2:10CR83(JRG-L)SENT - JOSHUA A. NUNN
Mon9:00 am 2:13CR5056(JRG-C)REV HRG- REGINA ELIZABETH SANICO
Mon9:00 am 2:14CR93(JRG-C)SENT- JESSIE RAY CLARK
Mon9:00 am 2:15CR21(DHI)DET HRG- KEVIN EDRAL DOUGLAS (BLOMBERG)
Mon9:00 am 2:15CR21(DHI)MOT HRG- KEVIN EDRAL DOUGLAS
Mon9:00 am 2:15CR31(DHI)DET HRG/SCH- NARVELL KENTEZ MCDERMOTT
Mon9:00 am COP 3:14CR138-2 USA V JOSH LOISELLE - PHILLIPS (M&M)
Mon9:00 am SENT 3:14-CR-134-3(PLR2) USA v. Samuel Hardy-REEVES
Mon9:30 am COP 3:14CR138 USA V ANGELA COVINGTON - PHILLIPS (M&M)
Mon10:00 am 2:14CR59(DHI)IA/REV- MATTHEW MICHAEL LEWANDOWSKI (FDS)
Mon10:00 am COP and SENT 3:13-CR-146-06 USA V ALGERNEE ALEXANDER - VARLAN (TV3)
Mon10:15 am 2:14CR131(DHI)COMP HRG- JOYCE LIVESAY(BLOMBERG)
Mon10:15 am 2:14CR131(DHI)SCH CONF- JOYCE LIVESAY, TRINITY LIVESAY
Mon10:30 am SENT 3:14-CR-85 USA v ROGER L MOSER - PHILLIPS (M&M)
Mon1:30 pm 2:12CR113(JRG-C) STATUS CONF JASON A. CARTER
Mon1:30 pm 2:13CR5012(JRG-C)REV HRG- JERRY LEE WILLIAMS, JR.
Mon1:30 pm 2:13CV320(JRG-C)MOT HRG-SETTLEMENT- FIELDS V. WAL-MART
Mon1:30 pm 2:14CR83(JRG-C)MOT HRG-KATRINA LANIER
Mon1:30 pm 2:14CR94(JRG-C)COP- GREGORY SCOT SLEMP
Mon1:30 pm COP 3:15-CR-21-06 USA V Danielle Ledford -VARLAN(TV1)
Mon1:45 pm SENT 3:12-CR-90-02 USA V SHARON KAY THOMAS -VARLAN(TV3)
Mon2:00 pm SENT 3:12-CR-90-01 USA V JOYCE E ALLEN -VARLAN (TV3)
Mon3:00 pm HSM JDG 1:14-CR-78 DANNY LEE BOGGESS
Mon3:00 pm HSM JDG 4:14-cr-9 DYLAN EDWARD QUANDT
Mon3:30 pm SKL PE/DH R.D. 1-15-MJ-83 (Kristy Risner)
 
21Time Description
Apr
2015
9:00 am (CANCELLED: FACTUAL BASIS TO BE FILED): JURY T: 3:14-CR-154(PLR1): USA v. Gene Scarbrough-REEVES
Tue9:00 am CVB DOCKET - SKL
Tue9:00 am HSM JT 1:13-CR-128 KENNETH L. HOPKINS, JERRY WAYNE ALEXANDER, JR., JOHNNY CALDWELL, JR.
Tue9:30 am 2:15CR30(DHI)IA/ARR- THOMAS MICHAEL SMITH(FDS)
Tue9:30 am PTC 3:15CR42 US V. STEPHANIE PUCKETT, ET AL. - GUYTON
Tue9:45 am 2:13CR76(RLJ)SENT-JAMES CAROLL HICKMAN
Tue10:00 am IA/ARR 3:15CR63 US V. COREY BRUCE PATRICK - GUYTON (FD L. Davis)
Tue10:30 am COP 3:15CR63 US V. COREY BRUCE PATRICK - VARLAN(TV2)
Tue11:00 am SENT 3:14-CR-130 USA V Jose Mercedes-Acosta - VARLAN (TV2) (TIP interpreter secured)
Tue11:15 am 2:14CR89(RLJ)SENT- JAMES JONATHAN CARVER
Tue1:30 pm COP 3:15-CR-21-15 USA V Vanessa Betson - VARLAN(TV1)
Tue1:45 pm 2:14CR28(RLJ)COP- JESSICA CLARK
Tue2:00 pm COP 3:15-CR-22-03 USA V WENDY YOUNG -VARLAN(TV2)
Tue2:30 pm  SENT 3:14CR22 USA V MELVIN TAYLOR - VARLAN(TV3)
 
22Time Description
Apr
2015
8:30 am Petty Offense Docket - GUYTON
Wed9:00 am 2:15CR2(DHI)DET HRG- BILLY LYNN HALL
Wed10:00 am SENT 3:13CR145 USA V LORENZA JACKSON - VARLAN (TV2)
Wed10:00 am SENT: 3:14-CR-109: USA VS Miguel Angel Miramontes - REEVES (TIP interpreter secured)
Wed11:00 am COP 3:14-CR-32 USA V HEATHER MORGAN -VARLAN(TV2)
Wed11:00 am SKL IA/ARR/DH JAMES RAY PRITCHETT (SR), ROBERT GRAHAM (ret) 1:15-CR-23 (WRITS)
Wed1:30 pm COP 3:15-CR-41-01 USA V Jockaree Phillips -VARLAN(TV1)
Wed1:30 pm PTC 3:14CR115 USA V ADALBERTO TORRES & JOSE MEDINA GARCIA - GUYTON (Interp needed)
Wed2:00 pm SENT 3:14-cr-00025 USA v Matthew Gary Richardson -VARLAN(TV3)
Wed2:00 pm SKL IA/PE/DH DESTRY COBB, COLLIN LACKEY, MARCIE CLAYTON 1:15-MJ-95
 
23Time Description
Apr
2015
8:00 am ALL MATTERS SET FOR 4/23 WILL BE HELD ON 4/30 AT THE SAME TIME
Thu9:30 am 2:15CR22(DHI)IA- TITO CHARLES (C. COLLINS)
Thu10:00 am 2:14MJ192(DHI)BENCH- RICKIE D. CLOYD
Thu10:00 am COP 3:15-CR-38-01 USA V DOUGLAS OBARR -VARLAN(TV2_
Thu10:00 am SENT 3:14CR96 USA V GAYLA DIANNE SMITH (PLR2) - REEVES
Thu10:30 am Busy
Thu11:00 am PTC 3:15CR16 USA V BRIAN BURTON - GUYTON
Thu11:30 am Busy
Thu1:30 pm SENT 3:14-CR-136(PLR1): USA v. Jan Brian Hillard - REEVES
Thu2:00 pm SENT 3:13-CR-137-08 USA V Anthony L Ervin -VARLAN(TV3)

Court calendar for Knoxville, Greeneville, Chattanooga, Winchester Sunday, April 26, 2015 - Saturday, May 02, 2015
File Created: April 18, 2015, 6:50:01 pm 1430139600 Mon Apr 27, 2015 9am
 
27Time Description
Apr
2015
9:00 am 2:09CR104(JRG-C)REV HRG- CARLOS G. SALLEY
Mon9:00 am 2:13CR5042(JRG-C)REV HRG- THEODORE ROOSEVELT FAULKNER
Mon9:00 am 2:15CR19(JRG-L)PLEA TO INFO- ROGER FRANKLIN
Mon9:00 am CLC JT 1:14-CR-6 JOSHUA GRIFFIN (going to trial - 1d)
Mon9:00 am HSM JDG 1:14-CR-92 REBECCA WILLIAMS
Mon9:00 am HSM JDG 4:13-CR-28 DAVID HELTON
Mon9:00 am HSM REV HRG 1:11-CR-6100 ERIC JAMES SHORT
Mon9:30 am 2:15CR12(DHI)IA/ARR- EUGENE CARL KOTELMAN (WRIT)
Mon9:30 am 2:15CR12(DHI)IA/ARR- GERALD KENNETH ORSHAL, III
Mon9:30 am 2:15CR12(DHI)SCH CONF- EUGENE C. KOTELMAN, JAMIE M. LOWERY, BRIAN K. ELLIOTT, BERNARD E. GOEWEY, MICHELLE GOEWEY, TIMOTHY R. GROH, JAKE M. MCKELVEY, GERALD K. ORSHAL, AMY ROSE PETERS THOMPSON, TERRI L. WORLEY
Mon9:45 am 2:15CR14(DHI)IA/ARR- CHRISTOPHER T.S. HORTON (WRIT)
Mon10:00 am IA/ARR 3:15CR46 US V. FREDDIE VANN - GUYTON (writ) (CJA Charles Thomas)
Mon10:00 am SENT 3:13-CR-21 USA V. PAUL DELUDE - VARLAN (TV3)
Mon10:30 am FPTC 3:13-CV-450 BROADCAST MUSIC INC, et al v. ST. MARY GEORGE MENA CORP. et al - VARLAN (TV3)
Mon10:30 am MOT HRG/PTC 3:14CR162 USA V ANDREA LOVE, JODY LOVE, AND JONATHAN YOUNG - SHIRLEY
Mon1:30 pm 2:10CR46(JRG-C)REV HRG- COREY BUCKNER
Mon1:30 pm 2:12CR50(JRG-C)REV HRG- ROY WAYNE ROYAL
Mon1:30 pm 2:14CR110(JRG-C)COP- DARREN EUGENE LEONARD
Mon1:30 pm 2:14CR110(JRG-C)COP- TRACY DIANE MOONEY
Mon1:30 pm IA/ARR 3:15CR32 US V. NICHOLAS HARRIS - SHIRLEY(writ)(CJA Hannah Stokes)
Mon1:30 pm IA/ARR 3:15CR36 US V. MARK NIX - SHIRLEY (writ) (CJA Loretta Cravens)
Mon1:30 pm PTC 3:14CR50 US V.L. KENNETH GIANBOLVO - GUYTON
Mon2:00 pm HSM JDG 1:14-CR-112 PONCIANO RUIZ ARAGON
Mon2:00 pm HSM JDG 1:14-CR-89 DENNY ANDREW FLOYD
Mon2:00 pm HSM REV HRG 1:12-CR-70 DARNELL RICE
Mon2:00 pm IA/ARR 3:15CR21 US V. CHRISTOPHER TILLMAN - SHIRLEY (writ) (CJA Louis Ricker)
Mon2:00 pm SENT 3:12-CR-90-04 USA V. TIFFINY THOMPSON -VARLAN(TV3)
Mon3:00 pm TELEPHONE CONF 3:14CV531 SELECTIVE INSURANCE V. ENVIRONMENTAL, SAFETY & HEALTH - SHIRLEY (chmbs)
Mon4:00 pm HSM FPT 1:13-CV-354 ORTHODENT v KNOCH, ET AL
 
28Time Description
Apr
2015
8:00 am SKL Grand Jury
Tue9:00 am (PLEA AGREEMENT FILED) JURY T: 3:14-CR-125(PLR1): USA v. Johnson (Eric Michael Johnson)- REEVES
Tue9:00 am JURY T: 3:14-CR-152 (PLR2): USA v. Sarah Parker-REEVES
Tue9:30 am WBC REARR 1-14-CR-108 SCOTTY LAMAR HIGGINS
Tue9:30 am WBC REARR 4-14-CR-21 DANNY ALLEN
Tue10:00 am IA/ARR 3:14CR138 US V. MICHAEL HILL - GUYTON (writ)
Tue10:00 am WBC REARR1-13-CR-89 JOE JENKINS
Tue10:30 am WBC REARR 1-13-CR-44 GARY WAYNE CLARKSON
Tue10:30 am WBC REARR 1-13-CR-89 DEJUAN COOPER
Tue11:00 am SENT 3:13-CR-72 USA V LARRY ERWIN GAUT -VARLAN2
Tue2:00 pm SENT 3:13-CR-22; 3:13-CR-23 USA V CHASE A. LEWIS - VARLAN (TV3)
Tue3:00 pm SENT 3:13-cr-59 USA V. JOSEPH BEASON - VARLAN(TV3)
Tue3:30 pm WBC MOT HRG (TC) 4-13-CV-83 CARR v HARDEE'S
 
29Time Description
Apr
2015
9:00 am WBC MOT HRG 1-14-CV-292 CARD v TUFTCO
Wed9:30 am 2:15CR32(DHI)IA/ARR- NICKERSON JEAN-BAPTISTE (WRIT)
Wed9:30 am 2:15CR34(DHI)IA/ARR- DAVID KEITH WORKMAN (WRIT)
Wed9:45 am 2:14CR83(DHI)ARR- RICKY ANTHONY LANIER, KATRINA RESHINA LANIER
Wed10:00 am 2:15CR23(DHI)IA/ARR- MATTHEW LUTTRELL (WRIT)
Wed10:00 am 2:15CR23(DHI)IA/ARR- STEVEN BALL (WRIT)
Wed10:00 am MOT HRG/PTC 3:15CR15 US V. JUAN ALBERTO ROBLES ZAVALA - SHIRLEY
Wed10:30 am PTC 3:15CR53 USA V WILMER CANELAS-AMADOR - SHIRLEY (interp needed)
Wed1:15 pm SENT 3:14-CR-002 USA V GARY VALENTINE - JORDAN
Wed2:00 pm SKL IA/ARR/DH BRENDON MURPHY 1:15-CR-16 (WRIT)
Wed3:00 pm WBC MOT HRG 1-14-CV-318 FORD v CITY OF CHATT
 
30Time Description
Apr
2015
9:00 am CLC JDG 1:12-CV-104 JEROME SHERARD, CHARLES LARMORE
Thu9:00 am CLC JDG 1:14-CR-69 TYSON CONSTANT
Thu9:00 am CLC JDG 1:14-CR-71 CHARLES DUPREE
Thu9:00 am CLC JDG 1:14-CR-83 CHRISTOPHER WILLIAMS
Thu10:30 am Attorney Admission Ceremony - 4th FL Courtroom - Judge Shirley
Thu10:30 am Attorney Admissions Ceremony - 4th FL Courtroom - Judge Shirley
Thu1:30 pm SENT 3:14-CR-107/3:14CR117 US V CHARLES TIMOTHY HENRY-JORDAN
Thu1:45 pm SENT 3:14CR132 USA V VIRGIL KEATON - JORDAN
Thu2:00 pm CLC JDG 1:13-CR-129 THADDIUS HUMPHREY
Thu2:00 pm CLC JDG 1:14-CR-102 WILLIAM DARDEN
Thu2:00 pm CLC JDG 1:14-CR-74 MARCUS MCWHORTER
Thu2:00 pm CLCJDG 1:14-CR-81 JEREMY ELLIS
Thu2:00 pm SENT 3:14-CR-46(PLR2): USA v. Esther Geraldine Franklin-REEVES
Thu2:00 pm WBC ARR 1-15-MJ-89 LEONEL GARCIA, ANTONIO PENA MORALES, ARNULFO SASTRE CORDOVA*
Thu2:30 pm WBC ARR 1:15-MJ-98 JOSE OSORIO GARCIA*, SHONTAVIS MORGAN, SERGIO PINEDA*
 
01Time Description
May
2015
9:00 am HSM JDG 1:14-CR-90 TEDDY LEWIS HORTON
Fri9:00 am WBC MOT HRG 1-14-CV-233 SMITH v PEN GULF
Fri9:30 am CLC SC 1:15-CV-37 SPALDING V. MCCORMICK
Fri10:00 am 2:14CV245/2:14CV273(JMS)TEL SCH CONF- LAWSON V. YES EXPRESS, INC., ET AL/STILES, ET AL V. ION HAZAPARIU, ET AL
Fri10:00 am CLC SC 1:14-CV-296 DARWIN V. BC/BS (make sure all parties are in case)
Fri10:30 am CLC SC 1:14-CV-331 HENDERSON V. LAFIESTA
Fri11:00 am CLC SC 1:14-CV-341 ELLIS V. AJ & ASSOCIATES
Fri4:00 pm CLC FPT 1:12-CV-259 MCGEE V. CITY
Fri4:00 pm CLC FPT 1:13-CV-422 FISHER V. AREA 203